Pazartesi, Kasım 29

Görev 2

Herkese tekrardan merhaba!!! Yazmayalı baya olmuş... Malesef işe başlama durumlarım araya girdi pek birşeyler yazmak için başına oturamadım bilgisayarın. Bu yüzden çok çok özür dilerim. Ama sözümü tutmaya devam edeceğim umarım arayı çok açmam =) En son ilk gün yapacaklarımızı yazmıştım. Henüz birini bulamadım örnek olarak paylaşabileceğim ama benim yaptıklarımı hala yazabilirim=)) Bu arada yapım asistanı olarak işe başladım. Bu sebeple zaten ilk görevi uygulamış bulunuyorum. Tanımadığım insanlarla diyaloğa girdim. Bir sıkıntı olmuyor gerçekten =) Sadece korkularımızı kenara atıp, biraz girişken olmamız yeterli olacaktır.


Şimdi ikinci görevimiz ise hedefler belirlemek. 3 tane hedef belirliycez, bunu neden yapmak istediğimizi yazıcaz ve nezamana kadar bitireceğimize karar vericez ve eğer bu hedeflerimizi tamamlamazsak hayatımızı nasıl kötü etkileyeceğini yazıcaz. Mesela atıyorum her ay 200tl biriktireceğim ve bunu yaz sonuna kadar yapacağım. Böylelikle kendime tatil ısmarlayacağım. Eğer bu hedefimi tamamlayamazsam yazın tatil yapamam ve bu beni mutsuz ve verimsiz kılar, gibi... Sonrasında ise tamamladığım takdirde; yazın dinlenip, harika bir tatil geçirmiş olurum, gibi yaptığımız takdirde nasıl hissederiz kısmını da yazacağız. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur =))
Şimdi sıra bu görevi kendim için uygulamaya geldi =))

1-) Kilo vermek, fazla yememek ve spor yapmak istiyorum. Bunu yapmak istememin sebebi vücudumu şekle sokmak çünkü buaralar fazlasıyla saldım kendimi. Eğer bunu uygulayamazsam kendimi rahat hissedemeyeceğim ve giyimimi de etkiliyor bu durum malesef ki. Peki bunu nekadar sürede yapacağıma gelirsek. Kendime şukara kiloyu şukadar sürede vericem diye bir kısıtlama getirmiyorum. En azından 2 hafta içinde kendimi belli bir disipline sokmak istiyorum. Tabi işe yeni başladım ve yoğunluk da yeni başladı. Bu süreç de kendimi iş yoğunluğuna alıştırmam ve nezaman spor yapabileceğimi keşfetmem lazım.

2-) Elimdeki kitapları okumak ve bitirmek istiyorum. Buna da 2 hafta biçiyorum ama 3 haftaya kadar uzayabilir =) Bunu da kendimi geliştirmek, bilgi birikimimi arttırmak için yapmak istiyorum. Çok fazla internette zaman harcıyorum çünkü ve bu daha az kitap okumama sebep oluyor.

3-) Daha fazla yazı yazmak istiyorum. Bloguma eklemek istiyorum. Çünkü dolu bir blogum olsun istiyorum ve sürekli yazarak yazı yazma becerimin gelişeceğine inanıyorum. Bunu da 2 hafta içinde tekrar bir kontrol etmek amaçlı hedefliyorum. Yani haftada en az iki tane blog yazısı yazmam da gerekli!!

Evet bu günkü diğer görevimiz ise, tekrardan 5 tane yabancı ile konuşmak olacak ama bu sefer farklı olan ise bu kişilerin göz renklerini not alacağız. Yani burada ki amaç nedir? Onlarla göz teması kurmak, hiçbir şekilde gözlerimizi başka bir noktaya çevirmeden hemde. Bu görevi basit bulan yada kendini bir adım daha geliştrimek isteyenlere ise ekstra bir görev : hiçbir şekilde konuşmadan, herhangi bir harekette bulunmadan taksi durdurun veya masaya garson çağırın. El, kol hareketleri de yok sadece göz teması unutmayın!! Bakalım gözlerimiz nekadar etkililermiş =))

Ozaman bir sonraki görevde görüşmek üzere!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder